Mikronika » Aktualności » NIEMCY
1 września 2002

NIEMCY

TenneT GmbH

W lipcu 2018 roku MIKRONIKA podpisała pierwszą umowę ramową na rynku niemieckim z operatorem transmisyjnym TenneT GmbH, będącym spółką zależną od holenderskiego OSP TenneT Holding B.V. TenneT GmbH dysponuje i obsługuje ponad 24 000 kilometrów linii WN i kabli oraz dostarcza energię elektryczną do 42 milionów końcowych użytkowników.

Niniejsze postępowanie przetargowe miało formę procedury negocjacyjnej z uprzednim zaproszeniem do ubiegania się o zamówienie i trwało 14 miesięcy.

Zakres umowy obejmuje dostawę systemu automatyki stacyjnej SO-5 na stacje WN i NN, parametryzację, uruchomienie, konserwację, jak również wsparcie posprzedażowe.

Dostarczony system automatyki stacyjnej na stację pilotażową UW Lamspringe przeszedł testy pozytywnie, w okresie próbnym trwającym rok. Obecnie MIKRONIKA jest w trakcie realizowania kolejnych zamówień systemu automatyki stacyjnej SO-5 zgodnie z wytycznymi niemieckiego operatora.

Stromnetz Hamburg GmbH

Po wykonaniu pierwszego kroku na rynku niemieckim - podpisaniu pierwszego kontraktu z niemieckim operatorem systemu przesyłowego - TenneT GmbH - przyszedł czas na kolejny krok MIKRONIKI z nowym klientem: Stromnetz Hamburg GmbH.

W czerwcu 2020 roku MIKRONIKA podpisała drugą umowę ramową na dostawę systemu sterowania i nadzoru na stacje WN i NN na terenie miasta Hamburg, jednego z największych i najpiękniejszych miast w Niemczech. Obszar działalności naszego nowego klienta – Stromnetz Hamburg - obejmuje eksploatację, konserwację i rozbudowę sieci, jak również podłączanie użytkowników do sieci i rozliczanie energii elektrycznej.

W grudniu 2020 roku MIKRONIKA dostarczyła komplet urządzeń SO-52v11 i oprogramowania SYNDIS na stację pilotażową – obecnie stacja jest w fazie testowej.

Dodatkowo warto wspomnieć, iż MIKRONIKA uczestniczy w postępowaniu przetargowym dotyczącym technologii zdalnego sterowania przeznaczonej na stacje SN dla Stromnetz Hamburg GmbH. Trzymamy mocno kciuki za powodzenie naszego nowego projektu!

50 Hertz Transmission GmbH

W lipcu 2022 r. rozpoczęliśmy współpracę z kolejną niemiecką firmą – w ramach wygranego przetargu na Rezerwowy System Awaryjny (niem. redundantes Meldesystem) – 50Hertz Transmission GmbH. Jest to jeden z czterech niemieckich operatorów systemu przesyłowego (OSP). Firma posiada ponad 10 000 km linii energetycznych i jest odpowiedzialna za systemy elektroenergetyczne 380 kV oraz 220 kV, pokrywające obszar ok. 30% kraju na terenie północno-wschodnich Niemiec. Jako rzetelny operator systemu przesyłowego w sercu Europy, 50Hertz zapewnia bezpieczną integrację energii odnawialnych, rozwój europejskiego rynku energii elektrycznej i utrzymanie wysokiego standardu bezpieczeństwa dostaw.

Umowa ramowa została zawarta na 4 lata z możliwością przedłużenia 4 razy o 1 rok,
w ramach której mamy dostarczyć dla 50Hertz kilkaset jednostek zintegrowanych akwizycji (BAS) i wizualizacji sygnałów (PCS) dla poziomu stacyjnego i polowego SO-52PCS oraz koncentratorów danych SO-55KD. Obecnie jesteśmy po dostawie urządzeń i oprogramowania na stację pilotażową. Pełni zapału, jesteśmy gotowi na kolejne etapy współpracy.

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram