Mikronika » Aktualności » FINLANDIA
1 września 2003

FINLANDIA

Elenia Oy

We wrześniu 2020 r. fińska spółka ELENIA Oy poinformowała nas, że MIKRONIKA została głównym dostawcą telemechaniki w ramach dużego przetargu „Secondary Substation Automation” na terenie Finlandii. Elenia Oy jest drugim co do wielkości operatorem dystrybucyjnym w Finlandii. Działa główne w centralnej części kraju, obsługuje ponad 430 000 klientów. Zajmuje się funkcjonalnością sieci, jej rozbudową, analizą i modernizacją. Można ją porównać do polskich krajowych dystrybutorów np. Enea, Energa.

Praca i wysiłek zespołu zaangażowanego proces przetargowy trwały prawie rok. Postępowanie podzielone było na kilka etapów. Począwszy od prekwalifikacji, przez  wstępne złożenie oferty, negocjacje, złożenie oferty BAFO oraz FAT. Stan epidemii COVID-19 nie ułatwiał zadania, niemniej wiele czynności (w tym FAT) udało się przeprowadzić zdalnie. Całość prac zleconych przez fińskiego operatora podzielona była na trzy części, my wygraliśmy dwie z nich - deklasując konkurencję w zakresie zastosowanej technologii, w szczególności w obszarze cyber security. Pomimo iż nasza oferta nie była najbardziej korzystna cenowo, to jednak walory jakościowe przekonały naszego fińskiego klienta do wyboru właśnie MIKRONIKI.

W ramach umowy ramowej na dostawę telemechaniki na stacje SN MIKRONIKA dostarczyła ponad 790 sterowników z serii SO-54SR z funkcjonalnością FPI, 690 UPSów, 1600 złącz IPR, 6200 sensorów prądowych oraz 291 sensorów napięciowych firmy Zelisko. Ponadto dostarczony został również system zarządzania urządzeniami (MikDM management system), oprogramowanie do parametryzacji i konfiguracji pConfig, jak również MIKRONIKA świadczy usługi wsparcia oprogramowania oraz systemu zarządzania MikDM dla Elenia Oy.

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram