Mikronika » Aktualności » GRECJA
2 września 2015

GRECJA

Mikronika jest obecna na rynku greckim od kilkunastu lat. Wraz z lokalnym partnerem – firmą PROTASIS zrealizowaliśmy projekty na które składa się dostawa kilkudziesięciu sterowników stacyjnych.

Dla operatora sieci przesyłowej – IPTO – od 2013 roku dostarczono ponad 30 sterowników obsługujących sieć 150kV oraz 400kV. Urządzenia są wykonane w standardzie TSO (Transmission System Operator) i realizują funkcje sterownicze, akwizycji sygnałów i pomiarów. Dla komunikacji z nadrzędnym systemem EMS MIKRONIKA zaimplementowała protokół HNZ. Opracowanie implementacji HNZ obejmowało zarówno hardware jak i software, było dedykowanym zadaniem dla odbiorcy sterowników i zostało wykonane w całości przez inżynierów MIKRONIKI.

Z kolei dla greckiego operatora sieci dystrybucyjnej – HEDNO, MIKRONIKA w 2019 roku dostarczyła 32 sterowniki stacyjne zabudowane w podwójnej szafie. Każda szafa została wyposażona w stanowisko lokalne z systemem SYNDIS-RV, sterownik SO-52v11 składający się z dwóch wyposażonych kaset, a także, oprócz standardowych elementów, w przekaźniki wykonawcze i w dedykowany układ listew przyłączeniowych. Sterowniki obsługują stacje 150/20kV i zapewniają komunikację z dwoma systemami nadrzędnymi – Centralnym Systemem Sterowania i Systemem Monitorowania RTU.

W latach 2012-2014 MIKRONIKA opracowała i dostarczyła własne rozwiązanie dla szybkiej wymiany danych pomiędzy elektrownią MEGALOPOLIS II a operatorem sieci przesyłowej IPTO.

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram