Mikronika » Aktualności » PO TARGACH ENERGETAB 2022
20 września 2022

PO TARGACH ENERGETAB 2022

Szanowni Państwo,

Za nami 35. edycja Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2022, które odbyły się w dniach 13.09.2022-15.09.2022 w Bielsku-Białej. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w największych w Polsce targach elektroniki i energetyki. Był to bardzo produktywny i inspirujący czas. Serdecznie dziękujemy za wizytę na naszym stoisku. Było nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem i porozmawiać na temat bieżącej współpracy oraz wspólnych planów na kolejne lata. Pragniemy również podziękować za duże zainteresowanie, ciepłe słowa i cenne uwagi.  Będą one inspiracją do dalszej pracy nad rozwojem i doskonaleniem naszych produktów.

 Na targach prezentowane były nasze liczne rozwiązania - zarówno sprzętowe jak i programowe. Na największa uwagę zasługuje projekt o nazwie SMIWUZ, który realizowaliśmy wspólnie z Tauron Dystrybucja – informacje na ten temat znajdziecie Państwo pod linkiem zamieszczonym niżej.

A już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w przyszłym roku, podczas 36. edycji Targów ENERGETAB, które będą znakomitą okazją do wspólnego świętowania obchodów 40 urodzin MIKRONIKI.

Jeszcze raz pragniemy podziękować Wam za poświęcony czas i odwiedzenie naszego stoiska.

Serdecznie zapraszamy do dalszej współpracy.

Krótki opis projektu SMIWUZ

„Innowacyjny system skutecznego monitorowania i wspierania urządzeń zabezpieczeniowych spełniających założenia DMS (Distribution Management System) wraz z prototypami sterowników zabezpieczeń (w tym sygnalizatorów) dla sieci SN”

Opracowywany w ramach projektu system  wykonuje obliczenia i na tej podstawie w sposób automatyczny dokonuje zmiany nastaw lub banków danych w zabezpieczeniach, wskaźnikach przepływu prądów zwarciowych/doziemnych, po każdej rekonfiguracji sieci.

W skład systemu  wchodzą, moduł obliczeń oraz prototypy urządzeń zabezpieczeniowych, które umożliwiają automatyczną zmianę nastaw zabezpieczeń lub banków nastaw przez protokół komunikacyjny w bezpieczny sposób (zarówno od strony technologicznej, jak i informatycznej).

W ramach konsorcjum Tauron Dystrybucja SA i Mikronika sp. z o.o. realizując projekt finansowany ze środków unijnych wykonano pierwszy automatyczny moduł rekonfiguracji zabezpieczeń.

W ramach projektu:

Tauron Dystrybucja SA  przygotował do testów obszar sieci SN oraz  dane zawarte w modelu CIM wybranych ciągów, niezbędne do przygotowania systemu.

Mikronika przygotowała  algorytm obliczeniowy i metody sterowania siecią dla funkcjonalności DMS, stworzono moduł automatycznej obsługi nastaw zabezpieczeń i sygnalizatorów zintegrowany z systemem SYNDIS RV oraz wykonano prototypy sterowników dla odłączników i reklozerów.

System SMIWUZ został przetestowany w  ciągu sieciowym SN na terenie Tauron Dystrybucja SA.

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram