Mikronika » Aktualności » Podpisanie listu intencyjnego miedzy MIKRONIKĄ a EDF RENEWABLES POLSKA
30 czerwca 2022

Podpisanie listu intencyjnego miedzy MIKRONIKĄ a EDF RENEWABLES POLSKA

Obecny rozwój branży OZE w Polsce, bardzo oczekiwany i stanowiący obecnie bardzo ważny element gospodarki, przynosi również dodatkowe zadania i oczekiwania szczególnie w zakresie współpracy z systemem energetycznym. Właściwa integracja nowych mocy wytwórczych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pozwoli na właściwy rozwój OZE ale z zachowaniem bezpieczeństwa pracy systemu oraz jakości energii przekazywanej do odbiorców końcowych.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynnik z prawdziwą radością, dumą i satysfakcją pragniemy poinformować że na początku czerwca tego roku firmy MIKRONIKA oraz EDF RENEWABLES POLSKA podpisały list intencyjny w sprawie projektu „Budowy polskiego kontrolera parku solarnego spełniającego wymagania kodeksów sieciowych NC RfG oraz współpracującego z systemami nadrzędnymi OSD i OSP”

Zadaniem projektu jest opracowanie kompleksowego urządzenia do sterowania farmą solarną przyłączoną do sieci 110 kV i NN spełniającą wszystkie wymogi kodeksów sieciowych wdrażających rozporządzenie Komisji UE 2016/631 z 14 kwietnia 2016. Dotyczące wymogów w zakresie przyłączenia jednostek wytwórczych do sieci. Dodatkowa innowacyjność tego rozwiązania i atrakcyjność w stosunku do stosowanych urządzeń na świecie to pełna integralność i kompatybilność urządzenia z systemami nadrzędnymi zarządzania siecią energetyczną stosowanymi przez OSD i OSP.

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram