Mikronika » Aktualności » PODSUMOWANIE XXVI KONFERENCJI ENERGETYKÓW
5 października 2022

PODSUMOWANIE XXVI KONFERENCJI ENERGETYKÓW

Za nami XXVI Konferencja Energetyków, która już tradycyjnie odbyła się w Osadzie Karbówko, w terminie 28-30.09, po raz pierwszy po trzyletniej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiczną na świecie. To idealny moment do świętowania i podsumowań.  

Na początku chcielibyśmy wyrazić najwyższe słowa uznania dla wszystkich Klientów, których mogliśmy gościć na naszej konferencji, za świetną atmosferę, profesjonalne podejście do zagadnień technicznych oraz bardzo wysoką frekwencję na naszych prezentacjach. Bardzo serdecznie dziękujemy.   

Na konferencji gościliśmy ponad 160 osób z sektora energetycznego i przemysłu – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Sala konferencyjna, w której odbywały się prezentacje, była zawsze szczelnie wypełniona.  

Spotkanie poświęcone było prezentacji najnowszych rozwiązań dotyczących oprogramowania, technologii i urządzeń z zakresu automatyki, pomiarów, telekomunikacji, telemechaniki i zabezpieczeń. Tematyka prezentacji w ww. zakresie była bardzo różnorodna. Prelegentami byli nasi koledzy z firmy, eksperci w prezentowanych obszarach tematycznych.  Przyświecała im zasada „praktycy dla praktyków”.  

Jak wspomnieliśmy, tematyka prezentacji była różnorodna, ale dominowały wątki:  

  • Ocena niezawodności układów automatyki stacyjnej 
  • Praktyczne aspekty wykonywania projektów systemów telemechanik 
  • Przykłady wdrożeń systemów automatyki do monitorowania, sterowania, pomiarów i regulacji obiektów wykonanych na bazie urządzeń i oprogramowania systemu SSIN SO-5 
  •  System SMIWUZ (Skuteczne Monitorowanie i Wspieranie Urządzeń Zabezpieczeniowych) – dynamiczne wyliczanie nastaw zabezpieczeń dla rzeczywistego układu sieci SN 
  •  Doświadczenia z wdrożeń SYNDIS ADMS w obszarze sieci niskiego napięcia 
  •  Tematyka odporności urządzeń i systemów automatyki na cyberataki 
  •  Systemy Automatyki Stacyjnej (SAS, SSIN) –mocne i słabe strony poszczególnych rozwiązań 
  •  Automatyzacja sieci SN – rozwiązania MIKRONIKI dla Inteligentnych Sieci Elektroenergetycznych (Smart Grid) 
  •  Obszarowy system SCADA do nadzoru farm fotowoltaicznych – założenia projektowe i praktyczna implementacja. 

Każda z prelekcji budziła żywe zainteresowanie i dyskusje, które kontynuowano w kuluarach w trakcie przerw kawowych. Nasze prelekcje uznanie znalazły w oczach specjalistów z biur projektowych, przedstawicieli elektrowni, elektrociepłowni, Polskich Sieci Elektroenergetycznych, spółek dystrybucyjnych, zakładów przemysłowych, firm wykonawczych i innych podmiotów branży elektroenergetycznej.  

Zakończona właśnie konferencja utwierdziła nas w przekonaniu, że w MIKRONICE pracują specjaliści, którzy mają się czym podzielić, a nawet pochwalić. Ich podejście do wykładów i późniejszych profesjonalnych dyskusji z przedstawicielami różnych branż, goszczących na naszej konferencji, potwierdziło pasję do zawodu, motywację i wiedzę, która pozwala im realizować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Ogromne wrażenie sprawia także fakt, że niektórzy z prelegentów nigdy wcześniej nie byli na scenie przed tak dużą grupą odbiorców, a po zakończeniu prelekcji i zejściu ze sceny odnosiło się wrażenie, że za każdym z prelegentów stoi kilkuletnie doświadczenie w wystąpieniach publicznych. Ale my wiemy, że za tym nie stoi doświadczenie sceniczne, ale ogromna wiedza o tym, o czym mówią i świadomość sukcesów, które odnoszą.  

Mamy nadzieję, że wystąpienia i dyskusje, które wywiązały się w trakcie spotkania, wskazały nam wszystkim nowe możliwości podniesienia jakości obecnie prowadzonych projektów oraz rozwoju w nowych kierunkach i przyczynią się do dalszych wspólnych sukcesów naszych Klientów oraz MIKRONIKI.   

Kiedy gasną światła i uczestnicy opuszczają salę, pozostaje niedosyt. Szkoda, że tak krótko, chciałoby się więcej, chcę być za rok! Dziękujemy za to, że byliście z nami i do zobaczenia na kolejnej edycji, podczas której będzie dodatkowa okazja do świętowania – 40. urodziny MIKRONIKI. Serdecznie zapraszamy już teraz!   

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram