Mikronika » Aktualności » Projekt modernizacji systemu NRB RE w PKN Orlen zakończony sukcesem
6 czerwca 2022

Projekt modernizacji systemu NRB RE w PKN Orlen zakończony sukcesem

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy realizację największego w historii Mikroniki kontraktu na modernizację systemu NRB RE w PKN Orlen. 

System NRB RE steruje układem zasilania w energię elektryczną największej polskiej rafinerii w Płocku. 

19 maja Komisja Odbioru Technicznego Końcowego dokonała odbioru wszystkich prac, potwierdzając rzetelne, prawidłowe i terminowe wykonanie całego zakresu projektu. Kompletny i gotowy system został przekazany do eksploatacji. 

Modernizacja systemu, który stanowi układ nerwowy całego układu zasilania płockiego nie była prosta, wymagała staranności i doświadczenia. 

Przez trzy ostatnie lata zaprojektowaliśmy i zmodernizowaliśmy układ sterowania dla ok. 160 stacji energetycznych, położyliśmy dziesiątki kilometrów światłowodów w trudnym terenie z gęstą infrastrukturą i wieloma zagrożeniami, wymieniliśmy system SCADA na Syndis RV i praktycznie od nowa zbudowaliśmy dyspozycję z nowoczesną ścianą graficzną. 

Na zakończenie dodam, że na bazie zdobytych doświadczeń i referencji, już w tej chwili realizujemy kolejne kontrakty rozbudowy systemu energetycznego dla PKN Orlen.

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram