Mikronika » Aktualności » ROZBUDOWA ZEW NIDZICA
18 lipca 2023

ROZBUDOWA ZEW NIDZICA

Kilka tygodni temu został rozstrzygnięty przetarg na rozbudowę sieci średniego napięcia dla jednego z naszych ważnych Klientów z południa kraju, czyli Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., który na obszarze swojego działania pełni rolę operatora systemu OSD.

ZEW Niedzica dostarcza energię elektryczną dla ok. 150 zewnętrznych odbiorów energii elektrycznej zasilanych z sieci niskiego napięcia. Cała sieć dystrybucyjna składa się na dzisiaj z ponad 30 km linii kablowych SN i 15 km linii nn oraz 20 stacji transformatorowych (gdzie na 5 działa już nasza telemechanika).

Kolejna rozbudowa inwestycji będzie polegała na wyposażeniu 8 kontenerowych stacji SN/nN, które zostaną za pomocą nowego kabla 15kV przyłączone do nowobudowanego pola w stacji Frydman, w której już działa nasza telemechanika. Jednocześnie zostaną wykonane prace edycyjne w systemie SYNDIS.

Na Generalnego Wykonawcę tego zadania została wybrana firma MANSTEL, z którą wspólnie realizowaliśmy modernizację tego obiektu w 2021 roku i oceniamy ją jako solidnego partnera. Realizacja tego zadania oznacza, że na blisko połowie obiektów należących do ZEW Niedzica będzie zainstalowana telemechanika naszej produkcji. Całe zadanie zostanie zrealizowane do końca tego roku.

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram