Mikronika » Aktualności » ZIELONA ENERGIA W MIKRONICE
23 sierpnia 2023

ZIELONA ENERGIA W MIKRONICE

MIKRONIKA to firma, która zdaje sobie sprawę z ogromnego znaczenia ochrony środowiska. Dlatego też, w duchu naszego zobowiązania do zrównoważonego rozwoju, z dumą ogłaszamy uruchomienie naszej najnowszej inwestycji. Na dachu naszej siedziby zawitała nowoczesna instalacja fotowoltaiczna, składająca się z aż 104 paneli o imponującej mocy maksymalnej wynoszącej 48,88 kWp.

Niezwykle istotnym elementem tego przedsięwzięcia jest fakt, że panele fotowoltaiczne zostały zainstalowane w oparciu o innowacyjną konstrukcję CORAB, wykorzystując technologię klejenia do istniejącej powierzchni dachowej. Dzięki temu osiągnęliśmy nie tylko efektywność energetyczną, ale także harmonijne wkomponowanie instalacji w architekturę naszego budynku.

Cała inwestycja została kompleksowo zintegrowana z siecią MIKRONIKI oraz systemem SYNDIS, co umożliwia nam nie tylko monitorowanie i zarządzanie wydajnością naszej sieci energetycznej, ale także otwiera nowe perspektywy. Dzięki współpracy z systemem SYNDIS, możemy eksperymentować i testować innowacyjne moduły, które mają na celu usprawniać kontrolę nad farmami fotowoltaicznymi.

Korzyści płynące z tej inwestycji są ogromne. Pozyskujemy energię elektryczną z odnawialnego źródła, co przekłada się na korzyści ekonomiczne, ale co równie ważne, podkreśla nasze zobowiązanie wobec ochrony środowiska naturalnego. Wraz z tą inwestycją, stajemy się firmą nie tylko przyjazną środowisku, ale też inspirującą inne podmioty do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Mamy pełne przekonanie, że zdobyte w trakcie realizacji tej inwestycji doświadczenie oraz zmiany w regulacjach prokonsumenckich stworzą korzystne warunki dla instalacji podobnych systemów na innych budynkach. Poprzez te działania, nie tylko podejmiemy konkretną ochronę środowiska, ale także wzmocnimy naszą niezależność energetyczną, kierując się ku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Nasi Klienci

MIKRONIKA sp. z o.o.

ul. Wykopy 2/4
60 - 001 Poznań
Polska
NIP: 779 25 02 760

MIKRONIKA sp. z o.o.

magnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram